کود نیترات کلسیم، تامین کننده کلسیم و نیتروژن محصولات کشاورزی

ariaaria
93 بازدید

در صورت عدم وجود مواد مغذی، گیاهان دچار آفت و بیماری می شوند و تحمل آنها در در مقابل شرایط آب و هوایی کم می شود. کود نیترات کلسیم، تنها منبع کلسیم است که امکان استفاده از آن به صورت محلول وجود دارد. کود نیترات کلسیم علاوه بر تامین میزان کلسیم مورد نیاز گیاهان، به عنوان عامل پیشگیری کننده از بیماری گیاهان نیز استفاده می شود.

کلسیم از عناصر ضروری برای رشد مناسب محصولات کشاورزی

حالت گرانوله ای کود نیترات کلسیم

کلسیم از جمله عناصری است که برای ساخت دیواره های سلولی گیاهان، ضروری می باشد. عدم دسترسی سلول به کلسیم یا تامین کلسیم به صورت ضعیف، مانع از ایجاد عملکرد صحیح سلول گیاه می شود. در نتیجه، کمبود کلسیم باعث عدم رشد سلولی در گیاهان و تغییر در رشد ریشه ها، برگ های تازه جوانه زده و شاخه های درختان می شود. و همچنین سلول هایی که از نظر کلسیم دچار کمبود هستند در معرض حملات حشرات قرار می گیرند. نقش عنصر کلسیم در واکنش های آنزیمی و همچنین هماهنگی در فرآیندهای بین سلولی ویژه گیاهان به اثبات رسیده است. گیاهانی که دچار کمبود کلسیم می باشند، دارای بافت های پوسیده در برگ ها و ساقه ها هستند در نتیجه رشد آنها با اختلال روبرو می شود. یکی از منابع مهم تامین کلسیم خاک های کشاورزی، استفاده از کود نیترات کلسیم است.

کود نیترات کلسیم ، تامین کننده کلسیم و نیتروژن محصولات کشاورزی

علائم معمول کمبود کلسیم در خاک های کشاورزی و زراعی

از علائم کمبود کلسیم در محصولات گوجه فرنگی، ایجاد فساد روت می باشد.

کلسیم یک عنصر مهم و ضروری برای رشد گیاهان است که در صورت کمبود این عنصر، برگ های تغییر شکل یافته، سوختگی در نوک برگ ها و نوک ریشه ها ایجاد می شود. گیاهان کمبود کلسیم، محصولاتی با کیفیت ضعیف تولید می کنند و باعث کاهش ماندگاری محصولات بر روی درخت و گیاهان می شوند.

موادی که حاوی کلسیم هستند

کودهایی که به صورت خانگی تولید می شوند از جمله: کودهای حاوی پوسته های صدف یا تخم مرغ و همچنین گچ، خاکستر و چوب دارای مقدار زیادی عنصر کلسیم هستند. ولی کود نیترات کلسیم فرآوری شده حاوی درصدهای متفاوت و مورد نیاز از عنصر کلسیم می باشد.

کود نیترات کلسیم و کاربردهای مختلف آن

بیشترین کاربرد نیترات کلسیم در حوزه کشاورزی و به عنوان کود می باشد.

نیترات کلسیم یک ترکیب غیر آلی دارای فرمول Ca (NO3)2 است. ترکیب نیترات کلسیم یک نمک بی رنگ است که می تواند رطوبت هوا را جذب نماید و به صورت تترا هیدرات در دسترس است. نیترات کلسیم امروزه به صورت کود برای زمین های کشاورزی و زراعتی تولید می شود. امروزه استفاده از نیترات کلسیم در حوزه های آب و فاضلاب بسیار مورد توجه است. از ترکیب نیترات کلسیم برای پیش تصفیه در فاضلاب و همچنین برای جلوگیری از انتشار بوی بد فاضلاب استفاده می شود. سیستم پیش تصفیه فاضلاب با ایجاد یک سیستم هوازی و استفاده از هوادهی انجام می شود. از مزایای کود نیترات کلسیم این است که مانع از فعالیت سولفات ها و در نتیجه مانع از تشکیل سولفید هیدروژن می شود. همچنین استفاده از نیترات کلسیم در تصفیه فاضلاب باعث مصرف سریع مواد آلی تجزیه پذیر می شود که در صورت وجود این مواد تجزیه پذیر، شرایط بی هوازی در سیستم ایجاد می شود و بوی بسیار تند و ناخوشایندی ایجاد می کند.

استفاده از کود نیترات کلسیم برای گیاهان و سبزیجات

کیفیت گیاهان با میزان کلسیم در ساختار آنها ارتباط مستقیم دارد.

تامین مقدار کافی مواد مغذی برای گیاهان باعث رشد گیاهان با کیفیت و تولید محصولات مرغوب می شود. در صورت عدم وجود مواد مغذی، گیاهان دچار آفت و بیماری می شوند و تحمل آنها در در مقابل شرایط آب و هوایی کم می شود. کود نیترات کلسیم، تنها منبع کلسیم است که امکان استفاده از آن به صورت محلول وجود دارد. کود نیترات کلسیم علاوه بر تامین میزان کلسیم مورد نیاز گیاهان، به عنوان عامل پیشگیری کننده از بیماری گیاهان نیز استفاده می شود.

کاربردهای کود نیترات کلسیم

کود نیترات کلسیم به راحتی می تواند بیماری های پوسیدگی شکوفه های گیاهان و نوک ریشه آنها را کنترل نماید. کود نیترات کلسیم میزان کلسیم و نیتروژن مورد نیاز گیاهان و سبزیجات خوراکی را تامین می کند. کود نیترات کلسیم، معمولا به صورت محلول استفاده می شود. و همچنین حالت پودری آن نیز در آب حل می شود. استفاده از این کود به صورت محلول، جذب کلسیم را توسط گیاه افزایش می دهد. منابع دیگر تامین نیتروژن از جمله نیترات آمونیوم وجود دارد ولی استفاده از آن در جذب کلسیم تداخل ایجاد می کند و باعث ایجاد کمبود کلسیم در گیاهان می شود. استفاده از کود نیترات کلسیم، بهترین گزینه برای تامین کلسیم در گیاهان است.

ترکیبات کود نیترات کلسیم

نیتروژن و کلسیم موجود در کود نیترات کلسیم، در جهت رشد محصولات کشاورزی بسیار مفید می باشند.

کود نیترات کلسیم از ترکیب اسید نیتریک و آمونیاک تولید می شود. ترکیب کود نیترات کلسیم یک نمک مضاعف محسوب می شود. ترکیب کود نیترات کلسیم از دو ماده مغذی نیتروژن و کلسیم تشکیل شده است. محصول فرآوری شده مانند نمک متبلور است.

فواید استفاده از کود نیترات کلسیم

از جمله واکنش های مفیدی که نیترات کلسیم در گیاهان انجام می دهد، کمک به شکل گیری سلولهای گیاهان و همچنین خنثی سازی اسیدهای مضر و سم زدایی از گیاهان می باشد. نیتروژن موجود در گیاهان مسئول سوخت و ساز گیاه و کمک به تولید پروتئین می باشد و جز اصلی در رشد گیاه محسوب می شود. گرمای زیاد و تنش های گرمایی باعث کمبود کلسیم در گیاهانی مانند گوجه فرنگی می شود. که استفاده از نیترات کلسیم در این مواقع بسیار کمک کنند است. مواد مغذی نیتروژن و کلسیم تامین کننده ریزمغذی های مهم و مورد نیاز گیاهان هستند.

زمان مناسب برای استفاده از کود نیترات کلسیم در محصولاتی مانند گوجه فرنگی

بسیاری از تولید کنندگان محصولات کشاورزی به زمین های زراعی و کشاورزی خود، کودهای نیترات کلسیم اضافه می کنند. جهت استفاده از کود نیترات کلسیم برای تقویت خاک و زمین های زراعی، ابتدا باید آزمایشات خاک انجام شود و مواد مغذی خاک اندازه گیری شود. زیرا در صورتی که میزان کلسیم خاک از حدی اضافه تر شود منجر به ایجاد مشکلاتی می شود. یک کشاورز باید از محصولات کشاورزی و ریزمغذی هایی که برای رشد آنها لازم است، اطلاع داشته باشند. مثلا محصولاتی مانند: گوجه فرنگی، سیب و فلفل از جمله محصولاتی هستند که نیاز فراوانی به نیترات کلسیم دارند. پس باید در جهت رشد مناسب این محصولات از کود نیترات کلسیم استفاده شود. بهترین زمان استفاده از کود نیترات کلسیم برای این محصولات در اوایل رشد آنها می باشد که کلسیم در این مرحله به تثبیت سلول های رشد کمک کرده و از پوسیدگی شکوفه های میوه ها و همچنین از تجزیه و فساد محصولات جلوگیری می کند. علاوه بر کلسیم، عنصر نیتروژن باعث افزایش رشد محصولات می شود.

کمبود کلسیم در میوه گوجه فرنگی باعث تولید گوجه های ضعیف می شود.

مقدار و کمیت استفاده از کود نیترات کلسیم در زمین های زراعی

کود نیترات کلسیم را می تواند به صورت اسپری تهیه کرد و بر روی گیاهان و محصولات زراعی پاشید. استفاده از اسپری کود نیترات کلسیم، در درمان و همچنین جلوگیری از پوسیدگی های شکوفه های میوه ها، لکه های چوب پنبه و فساد تلخ سیب بسیار موثر می باشد. استفاده از 59/1 کیلوگرم از کود نیترات کلسیم در 48/30 متر زمین برای رشد محصولات میوه و سبزیجات مناسب است. کود نیترات کلسیم را باید در خاک مخلوط کنید، مراقب باشید که کود با شاخ و برگ درختان و سبزیجات تماس پیدا نکند. بعد از انجام کوددهی با نیترات کلسیم، شروع به آبیاری زمین نمایید تا مواد مغذی کود به ریشه ها برسند و توسط آنها جذب شوند. برای رفع کمبود کلسیم و نیتروژن خاک، باید یک قاشق از کود نیترات کلسیم را به یک گالن آب ( 128 گرم در 96 لیتر آب) اضافه نمایید. توجه داشته باشید اسپری کردن کود نیترات کلسیم را در هنگامی که آفتاب کم است و گیاهان به اندازه کافی آبیاری شده اند، انجام دهید. در صورت حرارت دادن نیترات کلسیم، ترکیبات اکسید کلسیم، دی اکسید نیتروژن و اکسیژن تشکیل می شود.

آیا استفاده از کود نیترات کلسیم برای خیار می تواند مفید باشد؟

خیار از جمله محصولاتی است که باید مواد ریز مغذی آن به مقدار کافی باشد تا کیفیت آن حفظ شود، در صورتی که میزان کلسیم خاک زراعی کم باشد محصولات خیار دچار پوسیدگی می شوند و کیفیت بسیار ضعیفی دارند. شما می توانید جهت تامین کلسیم مورد نیاز درختچه های خیار، یک قاشق غذا خوری کود نیترات کلسیم را در یک گالن آب حل کنید و بر روی شاخ و برگ ها اسپری نمایید تا کاملا به محلول آغشته شوند.

استفاده از کودهای نیترات کلسیم تضمین کننده محصولات زراعی با کیفیت بالا می باشد

اسپری پاشی کود نیترات کلسیم

امروزه تولید کودهای نیترات کلسیم با درصدهای مختلف از کلسیم بسیار افزایش یافته است، که در کنار هم بودن دو ترکیب نیتروژن و کلسیم در این کود، برای محصولات کشاورزی و زراعی بسیار مفید و ارزشمند است. کود نیترات کلسیم در جهت افزایش کیفیت محصولات مورد استفاده قرار می گیرد و در تولید محصولات تازه و با کیفیت برای کشاورزان یک عامل مهم به حساب می آید. اگر شما هم از آن دسته کشاورزانی هستید که تمایل به تولید محصولات پر بار در جهت افزایش درآمد کشاورزی خود دارید، توصیه می شود که آزمایشات زمین های زراعی را انجام داده و اقدام به کود دهی نیترات کلسیم نمایید.

کودهای کلسیم نیترات، در صورتی که از فروشگاه های معتبر تهیه شوند منبع بسیار مهمی از نیتروژن هستند که بسیار سریع در دسترس گیاه قرار می گیرد و محصولات با سرعت بیشتری به نیتروژن دست پیدا می کنند. نیتروژن در خاک با سرعت خود را به ریشه گیاهان می رساند. عنصر کلسیم موجود در کود نیترات کلسیم بسیار محلول است و به سرعت در دسترس گیاه قرار می گیرد. ترکیب نیتروژن و کلسیم در کنار هم به بهبود یکپارچگی سلول های گیاه کمک می کنند. همچنین استفاده از کود نیترات کلسیم، از ترک خوردگی محصولات میوه ها جلوگیری می کند و قابلیت ارتجاعی آنها را افزایش داده و باعث استحکام آنها می شود.

کودهای نیترات کلسیم از ایجاد لکه های تلخی که در میوه های ایجاد میشود جلوگیری می کنند، مانع از سیاه شدن و لکه سیاه در گل می شوند، باعث جلوگیری از ایجاد حالت چوب پنبه ای در میوه ها می شوند. همچنین استفاده از کود نیترات کلسیم، مانع از سرمازدگی و گرمازدگی محصولات کشاورزی می شود و عمر گل ها و گیاهان زینتی را افزایش می دهد. از مزایای دیگر استفاده از کود نیترات کلسیم در محصولات کشاورزی، مخصوصا میوه ها، افزایش قدرت نگهداری آب این محصولات می باشد.

استفاده از کود نیترات کلسیم باعث تولید محصولات با ارزش تغذیه ای بالا می شود

استفاده از کود نیترات کلسیم، باعث ماندگاری بیشتر محصولات میوه شده و مانع از کاهش وزن و چروکیدگی میوه ها می شود. این میوه ها تازگی و کیفیت خود را در مدت طولانی تر حفظ می کنند و وزن بالاتری دارند در نتیجه قیمت این محصولات بیشتر می باشد. کلسیم در دیواره سلولی این گیاهان و محصولات آنها، ساختار مستحکمی به آنها می دهد. اگر چه کلسیم ناکافی باعث ضعیف شدن دیواره سلول های گیاهان و فروپاشی بافت گیاهان می شود. میزان کافی کلسیم برای تغذیه گیاهان، آنها را در برابر تنش های آب و هوایی مقاوم می کند و در برابر آفات مختلف در امان نگه میدارد و اختلالات فیزیولوژیکی را به حداقل می رساند. کلسیم علاوه بر افزایش ارزش تغذیه ای و داشتن عملکرد مهم متابولیکی، بلکه از نظر ذخیره سازی در استخوان ها، برای انسان بسیار اهمیت دارد. پس استفاده از کود نیترات کلسیم برای رشد محصولات کشاورزی و زراعی، به تامین ریز مغذی کلسیم در بدن ما نیز کمک می کند.

آیا سیب زمینی به کلسیم نیاز دارد؟ سیب زمینی های کشاورزی شما، به میزان کافی کلسیم دریافت می کنند؟

از بهترین منابع تامین کمبود کلسیم و نیتروژن در سیب زمینی، استفاده از کود نیترات کلسیم است.

از مواد مغذی بسیار ضروری برای رشد گیاه سیب زمینی، ریز مغذی کلسیم می باشد. گیاه سیب زمینی با داشتن مقدار کلسیم کافی می تواند غده های سیب زمینی درشت تر و با کیفیت تر را تولید کند. کلسیم میتواند باعث رشد سالم برگ و غده سیب زمینی شود و کیفیت محصول را به صورت عالی بهبود بخشد. عنصر کلسیم از به وجود آمدن مشکلات فراوان برای غده سیب زمینی جلوگیری می کند. کمبود کلسیم در گیاه سیب زمینی باعث تولید سیب زمینی هایی با لکه های زنگی در پوسته داخلی می شود. همچنین کمبود کلسیم یک نقص فیزیولوژیک را ایجاد می کند که باعث به وجود آمدن لکه های قهوه ای در غده های سیب زمینی می شود که این نقص در اثر مرگ سلول های گیاه اتفاق افتاده است. که وجود این نقص در غده های سیب زمینی به طور مستقیم با کمبود کلسیم در دیواره سلولی گیاه سیب زمینی ارتباط دارد. کمبود کلسیم باعث می شود که غده های سیب زمینی به اندازه کافی مقاوم نباشند و در هنگام انبساط سلول، دچار نکروز سلولی شوند و غده سیب زمینی را غیر قابل مصرف نمایند که به دنبال آن خسارت جبران ناپذیری به کشاورزان وارد می شود. تنها منبع تامین کننده و قابل اطمینان کلسیم خاک های کشاورزی و زراعی، کود نیترات کلسیم است که اگر کشاورزان به طور صحیح از آن استفاده کنند، مطلوب ترین نتایج برای آنها حاصل خواهد شد.

کشاورزان باید دوره های کوددهی خود را تنظیم نمایند و تا زمان جمع آوری محصول مواد مغذی از جمله کلسیم مورد نیاز گیاه را تامین نمایند به دلیل اینکه عنصر کلسیم هنگام توزیع شدن در گیاه در دیواره آن باقی می ماند و نمی تواند در کل دیواره توزیع شود، پس لازم است که منبع کافی کلسیم در دسترس باشد. عنصر کلسیم به عنوان یک جز جدایی ناپذیر از دیواره سلولی گیاه است و به آن استحکام می بخشد در نتیجه مقدار کافی کلسیم، به شما اطمینان می دهد که می توانید محصولات با کیفیتی را تولید کنید. همچنین کلسیم غده سیب زمینی را در برابر صدمات فیزیکی مقاوم می کند تا به راحتی پوسیده نشود و در طول نگهداری طولانی مدت در انبار تازه بماند. وجود ریز مغذی کلسیم از صدمات باکتریایی به غده سیب زمینی جلوگیری می کند و با ایجاد پوسته های ضخیم تر احتمال آسیب را کاهش می دهد، در نتیجه ایجاد فساد های باکتریایی از طریق زخم های ایجاد شده در غده سیب زمینی کاهش می یابد. در جهت دستیابی به بهترین محصولات از کودهای نیترات کلسیم با 70-60 درصد نیتروژن برای پایه گیاهان استفاده نمایید و از کودهای نیترات کلسیم با درصد بالایی از کلسیم برای شاخه ها، برگ ها و میوه ها استفاده کنید.

کدام نوع از کود نیترات کلسیم برای گیاه سیب زمینی مناسب است؟

ایجاد لکه های زنگی در گیاه سیب زمینی در اثر کمبود کلسیم

علاوه بر زمان مناسب کوددهی به گیاه و غده سیب زمینی برای تامین کلسیم مورد نیاز، منبع تامین کلسیم نیز باید صحیح انتخاب شود تا کلسیم در بهترین و مناسب ترین زمان در اختیار گیاه قرار بگیرد. یکی از اشتباهات رایج که در استفاده از منابع تامین کلسیم برای زمین های زراعی و محصولات کشاورزی اتفاق می افتد استفاده از کود آمونیوم کلسیم است، به دلیل اینکه کلسیم در این کود به راحتی نمی تواند در دسترس گیاه قرار بگیرد و کود آمونیوم کلسیم نمی تواند منبع مناسب برای تامین کلسیم باشد، همچنین استفاده از مواد آهکی بر پایه کربنات کلسیم، به دلیل اینکه کلسیم در این مواد به صورت نامحلول است نمی تواند از ترکیب به راحتی جدا شود و خود را به گیاه برساند و در طول فصل رشد کلسیم گیاه را تامین کنند. برای مثال کربنات کلسیم برای حل شدن به آب فراوانی نیاز دارد، یک کیلوگرم کربنات کلسیم به تقریبا 66000 لیتر آب احتیاج دارد تا بتواند حل شود و پروسه حل شدن آن بسیار طولانی می باشد. در حالی که یک کیلوگرم کود نیترات کلسیم به یک لیتر آب نیاز دارد تا حل شود و در دسترس گیاه قرار بگیرد و این به معنی قابلیت بالای حل شدن کود نیترات کلسیم در آب می باشد. بنابراین، توصیه می شود که در جهت تامین کلسیم برای زمین های زراعی خود از کود نیترات کلسیم استفاده نمایید. گیاه سیب زمینی از جمله محصولاتی می باشد که نیاز بالایی به ریزمغذی کلسیم دارد، بنابراین بهترین حالت این این که از کود نیترات کلسیم به صورت محلول و پاششی برای این گیاه استفاده شود، همچنین به دلیل اینکه رشد غده سیب زمینی بستگی به میزان کلسیم دارد، در طول دوره رشد کشاورز باید همیشه غده های سیب زمینی را با کود نیترات کلسیم اسپری نماید تا کلسیم مورد نیازشان برطرف شود.

تاثیر استفاده از کود نیترات کلسیم بر روی کیفیت سبزیجات

سبزیجات از جمله محصولاتی می باشند که با توجه به بافت سلولی که دارند، مستعد پوسیدگی و فسادهای میکروبی هستند که این عوامل می تواند در وضعیت اقتصادی سبزیکاران بسیار تاثیر گذار باشد. استفاده از کودهای مناسب جهت تامین ریزمغذی های سبزیجات می تواند از به وجود آمدن این عوامل تا حد زیادی جلوگیری کند و فروش محصولات را افزایش دهد. کمبود کلسیم در محصولاتی از جمله کاهو، باعث سوختگی نوک این محصول می شود و ظاهر کاهو را ناخوشایند می کند. با توجه با اینکه عنصر کلسیم یک جز اساسی برای حفظ استحکام دیواره سلولی گیاهان است، استفاده از کود نیترات کلسیم به تولید سبزیجات با کیفیت کمک می کند و همچنین از پوسیدگی و فساد میکروبی سبزیجات جلوگیری می نماید. علاوه بر این استفاده از کود نیترات کلسیم برای سبزیجات، این محصولات را در برابر تنش های آب و هوایی از جمله خشکسالی محافظت می کند.

افزایش کیفیت گیاهان زینتی با استفاده از کود نیترات کلسیم

کود نیترات کلسیم به خوبی میزان نیتروژن سبزیجات را تامین می کند، به دلیل اینکه نیتروژن به سبز ماندن سبزیجات کمک و ظاهر تازه ای برای آنها فراهم می کند، مقدار بهینه عنصر نیتروژن برای سبزیجات باید به موقع تامین شود. نیتروژن موجود در کود نیترات کلسیم یکی از محلول ترین شکل های این عنصر است که در کمترین زمان ممکن در دسترس سبزیجات قرار می گیرد. علاوه بر این، یک ویژگی هم افزایی در جذب بین دو عنصر نیتروژن و کلسیم وجود دارد که در صورت تامین مقدار لازم و به موقع این دو ریزمغذی، قدرت جذب توسط گیاه افزایش پیدا می کند. توانایی افزایش جذب دو عنصر نیتروژن و کلسیم در حضور همدیگر توسط گیاه، علاوه بر سبزیجات، در غده سیب زمینی و همچنین بوته های برنج نیز اتفاق می افتد.

استفاده از کود های نیترات کلسیم در محصولات برنج و انواع کلم ها

طبق مطالعات انجام شده بر روی مراحل رشد برنج و انواع کلم های خوراکی از جمله کلم برگ، کلم بروکلی، گل کلم و غیره، و ارتباط آن با کودهای استفاده شده برای رشد این محصولات زراعی، نتایج نشان می دهد که بهترین منبع برای بهبود مناسب و با کیفیت رشد آنها استفاده از کود نیترات کلسیم می باشد. نتایج این مطالعات نشان می دهد که کود نیترات کلسیم در تمام مراحل رشد، باعث ایجاد محصولاتی سالم و با کیفیت می شود. استفاده از کود نیترات کلسیم به صورت حل شده در آب به میزان لازم، از اوایل فصل بهار تا هنگام میوه دهی برای محصولات برنج و انواع کلم مفید می باشد. وجود نیتروژن در این کود تاثیر مثبت و افزایشی بر جذب کلسیم توسط این محصولات را دارد. کود سولفات کلسیم افزایش کیفیت و ماندگاری بالا را برای محصولات ما به ارمغان می آورد. یک ترکیب 51 درصدی از کود نیترات کلسیم به صورت محلول تولید شده است که استفاده از آن برای سبزیجات و میوه های گلخانه ای بسیار توصیه می شود.

استفاده از کودهای نیترات کلسیم 51 درصد برای محصولات گلخانه ای

کود نیترات کلسیم را از کجا تهیه کنیم؟

تمام کشاورزان، همیشه به دنبال معتبرترین فروشگاه ها برای تهیه کودهای مورد نیاز خود می باشند تا بتوانند بهترین و با کیفیت ترین آن را تهیه نمایند. تولید کودهای نیترات کلسیم توسط شرکت های مختلف، در اشکال جامد یا پودری و همچنین مایع یا محلول، در سایزها و بسته بندی های متنوع، در بازار عرضه می شود. با توجه به گسترش فروشگاه های تهیه مواد مورد نیاز کشاورزی، شما می توانید کودهای مورد نیاز خود را از نزدیک ترین فروشگاه محل خود سفارش دهید. همیشه قبل از خرید کود کشاورزی، ابتدا آزمایشات مربوط به خاک کشاورزی و زراعی را انجام داده تا از ترکیبات موجود در خاک آگاهی کامل به دست آورید. پس از آن، اطلاعات و ویژگی های خاک زمین زراعی را در اختیار مشاورهای مستقر در فروشگاه های کود کشاورزی قرار دهید، تا بهترین راهنمایی ها را دریافت کرده و بتوانید محصولات پر باری را از کشاورزی خود حاصل نمایید.

نیترات کلسیم محلول

فروشگاه های معتبر در زمینه تامین کودهای کشاورزی، دارای کارشناسان با تجربه در زمینه محصولات کشاورزی و زراعی هستند که میتوانند بهترین روش ها و نحوه صحیح استفاده از کودها را برای شما شرح دهند. حتی اگر شما به عنوان یک کشاورز که از کوددهی تجربه ای ندارید، به آنها مراجعه می کنید، بدون هیچ نگرانی از مشاوره های این کارشناسان استفاده نمایید. نمایندگان شرکت ها و فروشگاه های کودهای کشاورزی، حتی می توانند در صورت درخواست شما، در محل زمین کشاورزی و زراعی شما حاضر شوند و به صورت حضوری شما را راهنمایی نمایند. در صورتی که شما نمی توانید به فروشگاه ها مراجعه نمایید و کود مورد نیاز خود را تامین کنید با تماس تلفنی می توانید سفارش خود را ثبت نمایید و کودهای خود را در اسرع وقت تحویل بگیرید. با توجه به درخواست شما کودهای نیترات کلسیم، محلول یا گرانوله در اختیار شما قرار میگیرد.

نکته های مهمی که در هنگام استفاده از کود نیترات کلسیم باید مورد توجه قرار بگیرد:

کشاورزان باید توجه داشته باشند که کود نیترات کلسیم را به هیچ عنوان نباید با کودهایی از جمله: کودهای سولفاته و همچنین کودهای فسفاته مخلوط کنند. شما می توانید قبل از مخلوط کردن کود نیترات کلسیم با کودهای دیگر ابتدا به صورت آزمایشی در حجم کوچک سازگاری کودها را با هم بسنجید تا از به وجود آمدن مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

دسته بندی آموزش ها
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
235+ محصولات
0+ سفارشات تکمیل شده
205+ کاربران
53+ مطالب وبلاگ

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نمادهای ما

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت