معرفی کامل کود مایع مرغ

ariaaria
36 بازدید

کود مایع مرغ شامل اسید فولیک، اسید آمینه، اسید هیومیک، NPK +TE و تلفیقات سودمند بوده که از مطلوب ترین مواد مستعد جذب برای نمو گیاه و سبب بالا رفتن باردهی می باشد. ترکیبی از مولکول های بزرگ و خرد با توانایی حصار کشی مواد ریز مغذی و مقوی بوده که سرانجام سبب بالا رفتن جذب این عناصر به وسیله گیاه می شود. همچنین این کود به علت داشتن درصد قابل ملاحظه ای اسید آمینه همانند یک تکمیل کننده توانمند برای رشد و نمو گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. این فرآورده حاوی هورمون های نمو بوده که محرک نمو و تولید مثل گیاه بوده و ریشه گیاه را تکثیر می دهد.

کود مایع مرغ

برای بالا رفتن حاصل خیزی خاک بایستی از کود های با کیفیت استفاده نمود. زیرا که به کارگیری کود سبب می شود که مواد مغذی و مقوی لازم خاک که به علت به کارگیری بسیار از آن رو به زوال رفته است، مجدد احیا شود. یکی از بهترین و با کیفیت ترین کود های فرآوری شده کود مایع مرغ است. این کود را می توان به راحتی بازار ارائه و فروش کود در کشور و همچنین به صورت آنلاین از سایت های اینترنتی سفارش و خریداری نمود.

کود مایع مرغ در میان انواع کود های حیوانی جزء مهم ترین آن‌ها به حساب می آید که همانند یک مأخذ مملو از عناصر غذایی پر کاربرد و کم کاربرد مطلوب برای کاشت تعیین شده است. گونه و مقدار سهم غذایی، شیوه گردآوری، بستر، محافظت، شیوه مصرف پس مانده های مرغی، ویژگی های خاک و گونه گیاه کاشت شده از علل اثر بخش در مشخص نمودن سطح کیفی و مقدار عناصر غذایی در این نوع کود می باشد. با ما همراه باشید تا با این محصول فرآوری شده مطلوب برای زمین های زراعتی و کشاورزی بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با مزایای به کار گیری کود مایع مرغ

مزایای به کار گیری کود مایع مرغ

در این بحث قصد داریم در خصوص مزایای به کار گیری کود مایع مرغ صحبت نماییم.

•کود مایع مرغ به علت گرانولی و وپلیت بودن مستعد به کارگیری توسط کلیه دستگاه های مخصوص کود پاشی است.

•عاری شده از هر نوع میکروب و آلودگی توسط بخار و دما

•یکی از مزایای به کارگیری کود مایع مرغ که می توان به آن اشاره نمود این است که سبب از بین بردن هر نوع بذر علف های هرز و علل بیماری زا می شود.

 •باعث بالا بردن ماده مغذی و آلی خاک می شود.

•بسته بندی مطلوب در کیسه های ۳ رویه که عمده ترین ویژگی این کیسه ها ضد نور بودن آن ها است.

•بالا بردن کنشگری میکروارگانیسم های سودمند خاک

•تلفیقات کود مایع مرغ مواد آلی، پتاسیم، فسفر، ازت و عناصری نظیر مس، منگنز، آهن و روی می باشد.

•این محصول سبب تصحیح کنشگری بیولوژیکی، کاشت و خاصیت شیمیایی خاک می شود.

۳ تن از این محصول تقریباً برابر ۵۰kg پتاسیم، ۱۰۰kg ازت و ۱۰۰kg سوپر فسفات می باشد. کود مایع مرغ تلفیق شیمیایی متمایزی در برابر دیگر کود های حیوانی دارد. علت این امر آن است که در این کود مقدار زیادی اسید اوریک و دیگر آورید ها موجود می باشد و این مواد اقسام متنوع اوره می باشند. این محصول اگر به‌صورت صحیح محافظت و به زمین های زراعتی انتقال داده و مصرف شود بسیار ارزشمند است.

نحوه خرید آنلاین کود مایع مرغ خارجی

در این بخش قصد داریم در خصوص نحوه خرید آنلاین کود مایع مرغ خارجی صحبت نماییم. هنگامی که خاک کشاورزی به دلیل به کارگیری مداوم ضعیف می شود نمی توان فراورده ای را با سطح کیفی مطلوب از آن به دست آورد. بدین جهت برای تقویت خاک به مبادرت های مطلوبی دست خواهند زد. یکی از این مبادرت ها به خاک کود می دهند. اما بعضی اوقات این عمل سبب تقویت خاک نخواهد شد به همین علت که خاک از نظر مواد مقوی و آلی خیلی فقیر بوده و کود به کار برده شده کلیه این مواد را نخواهد داشت. بنابراین کشاورزان تمایل دارند کود متناسب و کاملی را انتخاب نمایند که اثربخشی آن را خیلی زود مشاهده نمایند.

کود مایع مرغ می تواند مناسب ترین گزینه برای رفع این مسئله باشد. از امتیازات این محصول این است که همه ریز مغذی هایی را که هر گیاه در حال رشد به آن ها احتیاج دارد را در اختیار آن قرار می دهد و همین دلیل می توان به راحتی بیان نمود که با به کار گیری این گونه کود دیگر گیاهانی هیچ مسئله ای برای رشد نخواهند داشت. بدین جهت فروشنده های بسیاری به فروش و ارائه این محصول در ایران و سرتاسر دنیا می پردازند. همان‌طور که سلایق و نظرات اشخاص در خصوص سطح کیفی کود داخلی و خارجی کاملاً متمایز است، در صورتی که بعضی از اشخاص ترجیح می دهند کود مایع مرغ تولید داخلی را تهیه نمایند، بعضی دیگر تمایل به خرید گونه خارجی را دارند. با توجه به این وجهه کود های وارداتی من جمله کود مایع مرغی خارجی در بازار توانسته موقعیت ویژه ای را به خود اختصاص دهد.

از این کود می توان برای انواع صیفی جات و نیز اقسام درخت ها و بوته ها استفاده نمود. چنانچه در پی کود مغذی و قوی برای باغ یا زمین کشاورزی خود هستید کود مایع مرغ می تواند مناسب ترین انتخاب برای شما باشد. به راحتی می توانید این فرآورده و یا دیگر مدل های متنوع طبیعی و شیمیایی را با رجوع نمودن به بازار خریداری نمود. و یا اینکه می توان از طریق اینترنت، از سایت های معتبر فروش آن ها را انتخاب نموده و به صورت آنلاین تهیه نمایید. یکی از امتیازات خرید آنلاین این است که دیگر احتیاجی به حمل کود نیست زیرا که آن ها خود محصول را به آدرسی که شما داده اید می فرستند.

خرید این محصول با سطح کیفی بالا و اورجینال تنها به وسیله فروشگاه های اینترنتی مقدور است، می توان با این گونه خرید هم در وقت هم در هزینه های اضافی صرفه جویی نمود. نرخ این محصول با توجه به سطح کیفی، نوع بسته بندی، میزان وزن آن مشخص می شود. هر چه میزان این فرآورده نچرال تر و خالص تر باشد خاصیت آن نیز بیشتر است.

نرخ کود مایع مرغ

برخی اشخاص اقسام متنوع این کود را برای کشت اقسام گیاهان به کار می برند ولی بایستی توجه نمود که مقدار نیاز هر گیاه کاملاً متمایز است و علل بسیاری در این مسئله دخیل است. فروش کود های مرغی مرغوب و ضمانت شده به وسیله فروشگاه های اینترنتی بسیار متداول می باشد. در حال حاضر اکثر کشاورزان این فرآورده را برای گلخانه های کوچک و بزرگ و زمین های کشاورزی خود به شکل آنلاین سفارش می دهند.

آشنایی با علل تعیین نرخ کود مایع مرغ

اهمیت کود مایع مرغ در کشاورزی

نرخ کود مایع مرغ مانند خیلی از محصولات دیگر می تواند به علل گوناگونی وابسته باشد. از عمده ترین دلایلی که می تواند سبب بالا و پایین شدن قیمت این فرآورده شود می توان به علامت تجاری کارخانه سازنده، سطح کیفی کود ایجاد شده و نیز نوع این محصول اشاره نمود. علل دیگری که می تواند در بالا رفتن نرخ این محصول اثربخش باشد این است که کود مایع مرغ را از کجا خریداری نموده اید؟ اگر به فروشگاه های غیر معتبر مراجعه نمایید امکان دارد محصول خریداری شده از سطح کیفی و مرغوبیت مطلوبی برخوردار نباشد و یا مبلغ زیادی را نیز نسبت به فروشگاه های دیگر پرداخت نمایید. با رجوع به مکان های موثق و معتبر ارائه و فروش کود مایع مرغ در بازار افزون بر بالا رفتن اعتماد خود از سطح کیفی محصول تهیه شده از بازار، آن را می توان با نرخی مطلوب تر نسبت به دیگر فروشگاه ها خریداری نمود.

این فرآورده به وسیله شرکت تولید کننده به کلیه کشور با مطلوب ترین و ارزان ترین قیمت عرضه می شود. در حال حاضر با عنایت بر توسعه فن‌آوری سایت های زیادی در جهت شناسایی و فروش اقسام متنوع این محصول طرح ریزی شده اند. تقاضای این محصول به وسیله سایت های معتبر می تواند در پایین آوردن هزینه ها و نیز صرفه جویی در زمان مؤثر باشد. در مؤسسات سازنده، شیره اقسام میوه ها با بیشترین سطح کیفی و خارق العاده با سیستم های توسعه یافته تهیه و در ظرف های تمیز، مطلوب و فاقد هر نوع آلودگی بسته بندی می شوند.

کود مایع مرغی خواص شگرف و فوق العاده ای برای نمو گیاهان دارند. این فراورده اورجینال و ارگانیک بوده و بر نمو گیاهان بیشترین اثربخشی را خواهند داشت. کلیه مراحل ساخت این محصول معمولاً تحت نظر و کنترل شده می باشد. صادر کنندگان این کود میتوانند آن را از نمایندگی های موثق فراهم نموده و خرید سودآوری را داشته باشند.

اهمیت کود مایع مرغ در کشاورزی

کود مایع مرغ ارگانیک

کود مایع مرغ مملو از مواد مغذی و مقوی برای خاک می باشد. به دلیل داشتن میزان بالایی پی اچ اسیدی در داخل آن و نیز مقدار بسیاری مواد آلی در این محصول باعث شده که قلیایی بودن خاک که سبب جلوگیری جذب مواد عناصر می شود، متعادل سازی و تصحیح شود.

این کود در تلفیق خود شامل آمینه، اسید های فولویک و هیومیک می باشد که حضور هریک از آن ها به همراه تلفیقات و مواد اثربخش سبب رشد مطلوب و بالا رفتن میزان برداشت محصول می شود. کود مایع مرغی به شکل ارگانیک تولید شده و فاقد هر نوع مواد شیمیایی می باشد این خصوصیت باعث می شود که این فرآورده با زیست بوم هماهنگ بوده و به آن هیچ صدمه ای وارد ننماید. این کود مایع با سایر فرآورده ها اگر در یک دوره به کار برده شوند مساعد بوده و حتی می تواند به خاک کمک کند که دیگر کود ها را به شکل آسان تری جذب نماید.

به کار گیری کود مایع مرغ می تواند استقامت گیاه را در برابر مشکلات زیست محیطی مانند سرمازدگی بالا ببرد. نیز سبب می شود گیاه خیلی زود جوانه بزند. از فواید این محصول می توان به این مورد نیز اشاره نمود که به کارگیری این کود، جذب عناصر غذایی پر کاربرد مانند نیتروژن و فسفر را بالا می برد.

آشنایی با نحوه عرضه کود مایع مرغ ارگانیک

کود مایع مرغ ارگانیک یک فرآورده بسیار با ارزش است که بهترین و مطلوب ترین مواد قابل جذب را در خود دارد که برای نمو گیاهان و بالا رفتن فرآورده های کشاورزی بسیار مناسب می باشد. به همین علت عرضه این کود برای به کارگیری در صنعت کشاورزی کمک شایانی به کنشگران این حیطه می کند. مؤسسات سازنده معمولاً می کوشند تا مطلوب ترین فرآورده را هم از نظر سطح کیفی و هم از لحاظ قیمت آن تهیه نموده و در دسترس کاربران خود قرار دهند.

کود مایع مرغ ارگانیک به صورت صد در صد حل شده در آب می باشند و به صورت آبیاری به کار برده می شوند. یقیناً نرخ فروش کود مایع مرغ برای کاربران این فرآورده از اهمیت زیادی برخوردار است. اشخاصی که تمایل دارند این فرآورده را برای برطرف نمودن نیاز خود تهیه نمایند می توانند آن را با مطلوب ترین نرخ ها خریداری نمایند.

چه اشخاصی خریداران کود مایع مرغ هستند؟

اگر تمایل دارید از ساخت یک کود مایع مرغ مطلوب اطمینان حاصل نمایید لازم است یک سال برای آن زمان لحاظ نمایید که در طی این مدت زمان پروسه به مطلوب ترین حالت ممکن صورت خواهد گرفت. اکثریت زمین های کشاورزی دارای فسفر کمی هستند به همین جهت اگر تمایل دارید در این زمین ها محصولاتی کشت نمایید بهترین راهکار به کار گیری کود مایع مرغ است تا این کم و کاستی ها را جبران نماید. برای اینکه مواد مغذی، مقوی و با ارزش این کود حفظ شود بایستی آن را با سرعت هر چه تمام تر جمع آوری نمود چون هر چه به میزان بیشتری توزیع شود خواص خود را به راحتی از دست می دهد.

از کود مایع مرغ برای درخت پسته بصورت فراوان به کار برده می شود و در نواحی که این محصول کشت می شود از این گونه کود برای بهبود راندمان این درخت به کار برده می شود. باغ های پسته در شهر های کرمان برای بالاتر رفتن ثمردهی خود از این کود استفاده می نمایند و این عمل سبب افزایش مقدار زیادی برداشت خواهد شد. این اشخاص و دیگر کشاورزان جز اعظم خریداران کود مایع مرغ در تمام کشور به شمار می آیند و در طی سال ریپورت های سودمند و مطلوبی از جانب کشاورزان به سازندگان این کود ها داده می شود.

آشنایی با مقدار مصرف کود مایع مرغ در هکتار

میزان مصرف کود مایع مرغ در هکتار معمولاً به میزان احتیاج خاک و همچنین نوع بافت آن مشخص می گردد. این فرآورده نچرال و خالص بوده و کلیه احتیاجات خاک به مواد آلی و مغذی را رفع می نماید. سبب رشد و نمو گیاهان و بالا رفتن ثمر دهی می شود. به هیچ عنوان در این کود هیچ نوع آلودگی وجود ندارد و سبب مهیا شدن زمین کشاورزی برای کشت اقسام مختلف گیاهان می شود. این فرآورده خارق العاده مؤثر در توسعه و پیشرفت صنایع کشاورزی می باشد.

آشنایی با بهترین زمان برای به کارگیری کود مایع مرغ

کود مایع مرغ یک ماده مملو از اقسام اسید آمینه برای نمو و تقویت خاک می باشد. این محصول در فصل های متنوع سال به کار برده می شود ولی اکثراً به کارگیری آن در فصل پاییز می باشد. این فرآورده دارای اقسام گوناگون هورمون های نمو می باشد که سبب انگیزش، ترغیب و تکثیر نمو جوانه ها در گیاه می شود. در تولید این کود هیچ نوع مواد شیمیایی به کار برده نشده و این محصول به صورت کاملاً نچرال و خالص می باشد. کود مایع مرغ مملو از ریزمغذی ها می باشند که به وسیله خاک جذب کردن و سرانجام به وسیله گیاه جذب می شود و سرعت نمو و تکثیر مقاومت گیاه را به دنبال خواهد داشت.

برای مشخص نمودن مقدار کود مورد نیاز هر خاک بایستی عوامل بسیاری را مورد وارسی قرار داد من جمله مقدار مواد آلی خاک، نوع بافت، مقدار بارش آن ناحیه. هرچه مقدار بارش در این منطقه بیشتر باشد احتیاج به کود هم بیشتر می شود. هر چه میزان خاک از لحاظ مواد مغذی و آلی ضعیف تر باشد میزان کود به کار برده شده نیز بیشتر می باشد. مناسب ترین زمان برای توزیع کود در زمین های کشاورزی پاییز می باشد چون زمان کافی برای تفکیک آن در منسوج خاک وجود دارد و می تواند مواد مغذی و مقوی خود را در خاک پراکنده نماید. کود مایع مرغ دارای میزان بسیاری پروتئین بوده و مقدار ازت، مواد معدنی و پتاسیم آن به تناسب اقسام دیگر بیشتر می باشد. در این صورت برای خاک می توان اهمیت تغذیه ای بیشتری داشته باشد. خریداران این کود می توانند آن را به واسطه سایت ها و فروشگاه های اینترنتی بصورت آنلاین خریداری نمایند.

میزان مصرف کود مایع مرغ برای درختان

کود مایع مرغ برای اقسام زمین های زراعتی و کشاورزی به کار برده می شود این فرآورده مملو از اقسام پروتئین های ملزم گیاه می باشد. پیش از کشت گیاه این کود را با بصورت یکنواخت در سطح زمین زراعتی توزیع می کنند و سپس ۱۲ ساعت پس از توزیع این فرآورده در اثر شخم زدن زمین با خاک زمین کشاورزی ترکیب می شود.

میزان به کارگیری کود مرغی برای درختان به اینکه درخت چند سال دارد وابسته است. هرچه میزان خاک از لحاظ مواد مغذی و آلی ضعیف تر باشد احتیاج به این محصول نیز بیشتر می شود. به عنوان مثال بهترین زمان کود دهی به درختان پسته معمولاً به زمان کشت و شیوه آبیاری آن بستگی دارد. به کارگیری نظرات و پیشنهادات متخصصان در زمینه کشاورزی می تواند بسیار مؤثر و مفید باشد.

آشنایی با نحوه توزیع کود مایع مرغ به گیاهان

شیوه های توزیع کود مایع مرغ به زمین های کشاورزی و زیر کشت به دو شکل توزیع سطحی و روش چالکود انجام می گیرد.

شیوه توزیع سطحی بسیار مطلوب و ارزان‌تر است ولی با این وجود نیز معایبی هم دارد. در شیوه توزیع سطحی کود داده شده امکان دارد بر اثر آب های روان شسته شده و نابود شود و یا به آب های زیر زمینی رسوخ نماید و سبب نابودی محیط زیست شود. و نیز امکان دارد برخی عناصر نظیر روی و فسفر موجود در خاک به گیاه جذب نشوند و نابود شوند.

در شیوه توزیع سطحی بسیار مشاهده شده است که کود توزیع شده در زمین های زراعتی سبب رشد علف های هرز شده است. در این صورت به کارگیری شیوه چالکود مطلوب تر می باشد. در حال حاضر به کارگیری کود مایع مرغ در زمین های کشاورزی بسیار متداول شده است. این کود سبب تقویت زمین و مقاوم شدن گیاهان می شود. در حقیقت زمین برای سال آتی هم مهیا خواهد شد.

آشنایی با نحوه نگهداری کود مایع مرغ

حفاظت از انبوه کود مایع مرغ در محیط باز و در دسترس باد و باران سبب از بین رفتن ازت آن به صورت گاز آمونیاک می شود و بوی تند ناشی از این فراورده در نتیجه تصعید این گاز می باشد سرانجام از ارزش غذائی آن از لحاظ ازت کاسته می شود. برای افت برون روی گاز آمونیاک و بوی تند این کود و کاهش ضایعات روان آب فسفر و مواد مغذی کم کاربرد، کود مایع مرغ با استفاده از سولفات آلومینیوم به راحتی تصحیح می کنند.

برای نگهداری این نوع از کود و کاستن بوی تند گاز آمونیاک و ضایعات ازت به کارگیری کود سوپر فسفات تریپل به میزان 50kg  در مقابل هر تن کود مایع مرغی مورد استفاده قرار می گیرد. فسفات با آمونیوم این کود تلفیق شده و مانع از تلف شدن ازت مرغی می شود. کمپرس کردن این محصول با گوگرد نه تنها سبب می شود محیط زیست عاری از هر نوع آلودگی ناشی از این کود شود لیکن باعث بالا رفتن اثر بخشی زراعی هم می شود.

با کمپرس کردن کود مایع مرغ فرآورده ای حاصل می شود که ترابری و کاربرد آن آسان تر صورت می گیرد. در پروسه کمپرس سازی تلفیقات ازت و دی اکسید کربن کود با هوا رفتن تلف و ضایع می شود. در این صورت درصد مواد غذایی کمپرس این کود زیاد تر از وضعیت نخستین آن است ولی میزان عنصر غذایی محصول پایانی کمپرس از فرآورده اولیه آن کم تر است. مطلوب ترین شیوه در انتخاب میزان کاربرد کود مایع مرغ در هر هکتار اعمال تست تحلیل کود مرغی می باشد. در این تست میزان عناصر غذایی حاضر در این کود و خواص شیمیایی آن به ویژه ph معلوم می شود. میزان کاربرد آن با ملاحظه بر آزمایش تحلیل این محصول و آزمایش خاک زراعی مشخص می شود‌.

آشنایی با کاربرد کود مایع مرغ در فصول مختلف

در فصل های متنوع سال کود مایع مرغ را زمین های کشاورزی استفاده می کنند. با به کارگیری آن در پاییز بیشترین مدت زمان برای تحلیل این کود و رها سازی عناصر مغذی حاضر در آن فراهم می گردد. کاربرد کود مایع مرغی در پاییز به جهت ممانعت از تلف شدن ازت در خاک هایی با ساختار سبک به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. در مصرف آن در بهار برای تلف شدن ازت در زمین زراعتی زمان اندکی وجود دارد. در هر صورت به کارگیری این فرآورده در بهار انجام اعمال کشاورزی و کشت را به تعویق می اندازد و می تواند سبب بالا رفتن تراکم خاک شود. در اکثر اوقات کود مایع مرغ را در فصل تابستان و زمستان مورد استفاده قرار می دهند و در زمان به کارگیری این کود در پیش از کاشت، ترکیب تماماً با شخم زدن خاک برای جلوگیری از واقع شدن بذر در مکان دارای کود زیاد پیشنهاد می شود. زیرا ممکن است بذر گیاهان کشاورزی به علت سمی بودن گاز آمونیاک جوانه نزنند و یا گیاه ایجاد شده از آن‌ها تلف شود.

کم و بیش 35 الی 50 درصد ازت در بخش مواد آلی این فرآورده برای گیاهان هر ساله مورد استفاده قرار می گیرد. پس از استفاده کود کمابیش ۲۰٪ ازت برای گیاهان در سال دوم و ۵ الی ۱۰٪ برای سال سوم به کار برده می شود.

کاربرد کود مایع مرغ به صورت مطلوب و توزیع صحیح آن در کل زمین کشاورزی و زراعتی به منظور بیشترین به کارگیری از اهمیت این کود و واقع شدن مواد مغذی آن به یک میزان برای کل گیاهان در زمین کشاورزی با ارزش است. میزان ضایعات ازت این فرآورده بعد از توزیع در سطح زمین کشاورزی به میزان مدت زمان استفاده و ترکیب آن با خاک بستگی دارد. ترکیب آن با خاک طی مدت زمان ۱۲ ساعت بعد از توزیع کود برای حد ممکن رساندن عملکرد ازت بسیار مناسب است.

آشنایی با ویژگی های کود مایع مرغ

کود مایع مرغ معمولاً حاصل پروسه زیست اقسام مرغ سانان می باشد که در اکثر اوقات پس از تولید و آماده‌سازی برای به کارگیری در دسترس کاربران در حیطه کشاورزی قرار می گیرند. این کود های تولید شده همواره دارای خصوصیات بارزی به نسبت دیگر اقسام کود ها دارند. که در زیر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

•مشخص نمودن بافت خاک ملزم به این گونه کود

•کود مایع مرغ همواره پس از به کارگیری اثربخشی بسیاری در بالا بردن سطح کیفی و کمی محصول ایجاد شده به وسیله کشاورز دارند.

•از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد و میزان اتلاف کمی نسبت به دیگر کود های شیمیایی دارد. • یکی از خصوصیاتی که نمی توان به هیچ عنوان از آن چشم پوشی نمود این است که این گونه کود ارگانیک، خالص و طبیعی می باشد که می تواند با بافت خاک ارتباط مطلوب

دسته بندی آموزش ها
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
245+ محصولات
0+ سفارشات تکمیل شده
206+ کاربران
53+ مطالب وبلاگ

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نمادهای ما

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت