برای افزایش سایز محصولات کشاورزی از کود سیلیکات پتاسیم استفاده کنید

ariaaria
182 بازدید

آشنایی با کود سیلیکات پتاسیم

سیلیکات پتاسیم از جمله کودهایی است که توسط USDA به عنوان کود کشاورزی معمول جهت استفاده در زمین های کشاورزی و زراعی مورد تایید قرار گرفته است. استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در انواع محصولات زراعی از جمله: جو،گندم، برنج، نیشکر، خربزه، انگور، خیار و گیاهان زینتی رایج است. بیماری های قارچی یکی از عوامل مهمی هستند که به محصولات کشاورزی آسیب می رسانند و ارزش تغذیه ای آنها را از بین میبرند، کود سیلیکات پتاسیم به عنوان یک عامل در جلوگیری از بیماری های قارچی در محصولات کشاورزی و زراعی می تواند به کشاورزان بسیار کمک کند. کود سیلیکات پتاسیم در محصولات کشاورزی که به صورت ارگانیک تولید می شوند قابل استفاده می باشد. یکی از منابع تامین سیلیسیم و پتاسیم زمین های کشاورزی و زراعی و همچنین محصولات آنها، کود سیلیکات پتاسیم می باشد. این کود در جهت کنترل بیماری های گیاهی و به عنوان اصلاح کننده خاک از لحاظ ریز مغذی پتاسیم و سیلیسیم در خاک های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. این کود کمبود سیلیسیم خاک هایی که به دفعات زیاد کشت شده اند و از نظر این عنصر دچار کمبود هستند را جبران می کند و علاوه بر این میزان پتاسیم خاک را با این کود تنظیم می کنند.

برای افزایش سایز محصولات کشاورزی از سیلیکات پتاسیم استفاده کنید

 عنصر سیلیسیم و رشد گیاهان

سیلیسیم از جمله ریز مغذی های ضروری برای رشد گیاهان محسوب می شود و کمبود این ریز مغذی در گیاهان تاثیر قابل توجهی بر روی سلامت گیاهان دارد. اگرچه کمبود سیلیسیم در خاک ها یک عامل نادر است ولی در زمین های زراعی و کشاورزی در مناطقی با آب و هوای گرم، این کمبود بسیار واضح است و همچنین در محصولاتی مانند نیشکر و برنج، کمبود سیلیسیم، یک اصل است و همیشه باید به آن توجه نمود و جهت تامین آن از کود سیلیکات پتاسیم استفاده کرد. مطالعات مختلفی در رابطه با کنترل بیماری های گیاهان از طریق استفاده از سیلیسیم در خاک های کشاورزی و زراعی انجام شده و نتایج نشان داده است که استفاده از کود سیلیکات پتاسیم به صورت اسپری، در کنترل بیماری های محصولات کشاورزی بسیار موثر است. علاوه بر این تحقیقات مختلف مزایای استفاده از سیلیسیم در زمین های کشاورزی و تولید محصولات ارگانیک را ذکر کرده اند. منابع بسیاری برای تامین سیلیس مورد نیاز خاک وجود دارد که کارایی آنها به اندازه کود سیلیکات پتاسیم نیست و نمی توانند به خوبی سیلیس مورد نیاز خاک را تامین کنند، در نتیجه استفاده از کود سیلیکات پتاسیم برای تامین سیلیس مورد نیاز خاک های زراعی و کشاورزی، یک گزینه مناسب می باشد. عنصر سیلیسیم، یکی از بهترین موارد برای تولید گل ها و گیاهان زینتی با ساقه و برگ های درشت می باشد که همچنین باعث تسریع رشد این گیاهان و گلدهی آنها می شود. سیلیسیم به عنوان یک محافظ جهت مقاومت گلها و گیاهان در برابر خشکسالی ها می شود.

کود سیلیکات پتاسیم، مورد استفاده برای انواع میوه ها

سیلیسیم یک عنصر ضروری برای رشد گیاهان محسوب می شود از این لحاظ که باعث جذب پتاسیم توسط گیاه می شود و این دو عنصر به صورت ترکیبی، باعث می شوند که گیاهان و برگ ها در برابر افزایش گرمای محیط و عوارض نور خورشید که باعث ایجاد آفتاب سوختگی برگ ها و تولید میوه های پوک در درختان میوه می شود، مقاوم باشند.

نقش سیلیسیم در رشد گیاهان گلدانی

شاید شما هم تا به حال به این مسئله فکر کرده باشید که چرا یک گیاه در ظرف های گلدانی نسبت همان نوع گیاه در زمین، به کندی رشد می کند؟ و چه نکته ای باعث این اختلاف در رشد شده است. محققان مختلف این موضوع را به صورت عملی بررسی نموده اند که آیا اختلاف در رشد گیاهان گلدانی نسبت به گیاهان زمینی در اثر کمبود مواد مغذی است. که با مقایسه مواد مغذی در خاک باغچه ها و زمین ها زراعی با خاک موجود در گلدان ها، متوجه تفاوت قابل ملاحظه ای در سطح مواد مغذی این دو مورد با هم شدند. یکی از این مواد مغذی سیلیسیم می باشد که مقدار آن در خاک گلدان بسیار پایین بود. بنابراین استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در گلدان ها برای تامین میزان سیلیسیم این گیاهان ضروری می باشد.

ریز مغذی پتاسیم و ضرورت آن برای گیاهان و محصولات کشاورزی

تاثیر پتاسیم برای سلامتی انسان کم نیست. پتاسیم از عناصر اساسی برای سلامتی انسان است و به عنوان یک الکترولیت کلیدی در حفظ عملکردهای اساسی قلب و عروق می باشد. افراد به طور عادی روزانه از مکمل های پتاسیم استفاده می کنند، تا در صورت کمبود بتوانند آن را جبران نمایند. ارزیابی های انجام شده بر روی سیلیکات پتاسیم، نشان می دهد که این ترکیب در چرخه مواد غذایی تاثیر مضری نداشته است. اما استفاده بیش از حد از سیلیکات پتاسیم می تواند از طریق پوست و استنشاقی جذب شده و باعث تحریک پوست و دستگاه تنفسی شود. پس همیشه کشاورزان و مزرعه داران در استفاده از این کود باید جانب احتیاط را رعایت کنند.

کود سیلیکات پتاسیم، بهترین کود جهت ایجاد میوه های درشت و صادراتی

علاوه بر ضرورت وجود دو عنصر نیتروژن و فسفر برای رشد گیاهان و محصولات زراعی، سومین عنصر ضروری پتاسیم است که برای متابولیسم گیاهان لازم می باشد و کمبود آن باعث ایجاد رشد نامناسب ریشه آنها می شود. در صورت کمبود پتاسیم، گیاهان دچار رشد آهسته می شوند و نمی توانند در برابر بیماری های میکروبی و قارچی مقاومت کنند. همچنین اگر محصولات زراعی دچار کمبود پتاسیم باشند دچار اختلال در رسیدن میوه ها می شوند. علاوه بر این موارد، کمبود پتاسیم باعث تولید میوه های ریز و کاهش میزان آنها می شود. که در نتیجه بازده محصولات را پایین می آورد و کشاورزان را دچار ضرر می کنند. پس تاکید می کنیم که استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در باروری محصولات زراعی با کیفیت و سالم به شما کمک می کند.

غلظت پتاسیم در خاک زمین های کشاورزی و زراعی به صورت محلول بسیار کم است به دلیل اینکه بیشتر پتاسیم خاک به فرم نامحلول وجود دارد که نمی تواند در دسترس گیاهان قرار گیرد. زمین هایی با گل و لای فراوان، رس و ماسه از بزرگترین مخازن پتاسیم در خاک هستند. سطح پتاسیم موجود در خاک به دلیل استفاده بیش از حد از زمین های کشاورزی و توسعه محصولات زراعی، همچنین استفاده از کودهای غیر متعارف، در دهه گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است. آزاد شدن پتاسیم نا محلول در خاک دشوار است ولی در مطالعات تحقیقاتی، دانشمندان گونه هایی از میکروب ها را که در آزاد کردن پتاسیم خاک دخیل هستند شناسایی کرده اند. این باکتری ها که از گونه های باسیلوس ها، پزودوموناس ها، آسپرژیلوس ها، کلستریدیوم ها و غیره هستند می توانند پتاسیم خاک را از مواد معدنی جدا کرده و در اختیار گیاهان قرار دهند، علاوه بر این با استفاده از این باکتری ها می توان مقدار زیادی از پتاسیم خاک را برای اهداف مختلف به بهره برداری رساند. ولی این راهکار فقط در حد مطالعاتی انجام شده است و در حال حاظر تنها منبع تامین پتاسیم برای محصولات زراعی، باغداری و کشاورزی، استفاده از کود سیلیکات پتاسیم می باشد.

کمبود سیلیکات پتاسیم

عنصر پتاسیم یک ریز مغذی در خاک است که گیاهان برای رشد بیشتر به آن احتیاج دارند. وجود عنصر پتاسیم برای رشد گیاهان از آن جهت ضروری به شمار می رود که ایجاد تعادل داخلی آنیون های گیاه را تنظیم می کند و اثر قابل توجهی برای فعالیت آنزیم ها در تولید مواد آلی ضروری برای رشد گیاه را بر عهده دارد. پتاسیم باعث تنظیم حرکت آب در داخل بافت های گیاهی می شود. پتاسیم همچنین، دارای نقش عمده در ساخت پروتئین، نشاسته، متابولیسم تنفسی و فتوسنتز دارد.

استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در محصولات کشاورزی و مزایای این کود برای گیاهان و باغات میوه

اکثر باغداران برای تامین سیلیسیم و پتاسیم باغ های خود از کود سیلیکات پتاسیم محلول استفاده می کنند. این کود رشد درختان را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. به دلیل مزایای بیشماری که در دسترس بودن ریز مغذی سیلیسیم برای درختان دارد، کود سیلیکات پتاسیم به عنوان مکمل به خاک و همچنین بر روی درختان میوه اسپری می شود. اولین کاربرد استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در جهت تامین سیلیس درختان میوه است که به عنوان مکمل استفاده می شود. اگرچه بیشتر خاک ها دارای مقادیر قابل توجهی از سیلیس هستند، ولی برداشت مداوم محصولات کشاورزی، به ویژه محصولاتی که در طی دوره رشد، مقدار زیادی سیلیس مصرف می کنند، میزان سیلیس خاک را بسیار کاهش می دهد. بنابراین در جهت اصلاحاتی برای تامین ریز مغذی سیلیس باید از کود سیلیکات پتاسیم، استفاده نمود، همچنین استفاده از این کود در زمین های زراعی و کشاورزی مناطق گرمسیری بسیار لازم است چون اکثر این زمین ها با کمبود عنصر سیلیس مواجهه هستند. علاوه بر این استفاده از سیلیس بهره وری و تولید پایدار را افزایش می دهد.

کود مایع سیلیکات پتاسیم

سیلیسیم دومین عنصر فراوان، موجود در پوسته زمین است از این رو اکثر خاک ها، به مقدار کافی از این عنصر برخوردار هستند. غلظت محلول سیلیس در خاک به طور کلی 30 تا 40 میلیگرم در لیتر متغیر است. با توجه به اثرات مفید عنصر سیلیسیم در رشد گیاهان و جلوگیری از ایجاد بیماری در محصولات کشاورزی و همچنین یک ماده مغذی ضروری مورد نیاز محصولات کشاورزی، در زمان های قدیم به علت نبود دانش و علم کافی، به عنوان یک ماده ریز مغذی به عنصر سیلیسیم توجه نشده است. اگرچه مطالعات مختلف نشان می دهند که استفاده از سیلیس به عنوان مکمل در خاک های زراعی و کشاورزی و همچنین اسپری کردن بر روی محصولات کشاورزی، مقاومت این محصولات را نسبت به خشکی و گرمای هوا افزایش می دهد. علاوه بر این سیلیسیم باعث افزایش مقاومت محصولات کشاورزی و گیاهان در برابر بیماری های قارچی و همچنین سایر عوامل بیماری زا می شود و عملکرد این محصولات را افزایش می دهد. استفاده از سیلیس در جهت رشد محصولات کشاورزی و اصلاح خاک، سمیت ناشی از میزان بالای عناصر منگنز، آهن و آلومینیوم را در خاک کاهش می دهد و مانع از آسیب این عناصر به محصولات زراعی می شود. بهترین و سالمترین منبع برای تامین سیلیسیم در خاک های زراعی و محصولات کشاورزی، کود سیلیکات پتاسیم می باشد که براحتی و بدون هیچ نگرانی می توان از آن استفاده نمود.

مطالعات تحقیقاتی بر روی محصولات کشاورزی مختلف در جذب سیلیسیم انجام شده است که نتایج این مطالعات نشان می دهد که محصولات مختلف در جذب سیلیسیم با هم تفاوت دارند و مقدار جذب سیلیسیم آنها با هم فرق می کند. مثلا گونه های مختلف غلات بیشترین میزان جذب سیلیس را دارند. کلا محصولات کشاورزی که بیشترین نیاز به تامین سیلیسیم دارند به سه گروه مهم تقسیم می شوند که گروه اول را انواع برنج ها به خود اختصاص می دهند. در گروه دوم محصولات دیم مانند نیشکر هستند. در گروه سوم حبوبات و دولپه ای ها قرار دارند. پس با توجه به نتایج مطالعات مختلف، کشاورزان باید نسبت به محصولات کشت خود آگاهی کامل داشته باشند تا بتوانند محصولات بسیار با کیفیتی را تولید کنند. استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در کشت برنج و حبوبات جز ضروریات به حساب می آید. در صورت استفاده نکردن از کود سیلیکات پتاسیم برای کشت این محصولات، کیفیت محصولات تولید شده بسیار ضعیف است و قابل مصرف نمی باشد.

طرز تهیه اسپری کود سیلیکات پتاسیم برای محصولات زراعی

سایزهای متفاوت کود سیلیکات پتاسیم مایع

برای تهیه اسپری کود سیلیکات پتاسیم، که بسیار استفاده از آن ضروری است، به این صورت عمل می شود که به طور معمول 125 گرم از کود سیلیکات پتاسیم را در یک گالن آب حل می کنند که به عنوان محلول مادر مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده مستقیم برای محصولات زراعی باید چهار میلی لیتر از محلول تهیه شده را در یک گالن مخلوط کنید تا محلول اصلی و قابل پاشش بر روی محصولات آماده شود.

عنصر سیلیس برای گیاهان و محصولات کشاورزی هیچ گونه ضرری ندارد

اضافه کردن عنصر سیلیس شاید در بعضی از خاک های کشاورزی ضروری نباشد، به دلیل وجود سیلیس در این خاک ها. ولی، فواید بسیار زیادی برای محصولات کشاورزی دارد. وجود سیلیسیم در دسترس گیاهان و محصولات زراعی باعث تقویت و استحکام دیواره سلولی آنها می شود. از جمله فواید دیگر عنصر سیلیسیم در گیاهان، محافظت از گیاهان در برابر فشارهای محیطی و آب و هوایی، کمک به بهبود جذب آب و مواد معدنی در محصولات کشاورزی، محافظت کامل از ایجاد بیماری های قارچی گیاهان و جلوگیری از تشکیل کپک پودری در این محصولات می باشد. علاوه بر این فواید کود سیلیکات پتاسیم هیچ گونه خطرات مزمنی برای محصولات زراعی و گیاهان ندارد. زیرا طبق مطالعات انجام شده وجود سیلیسیم و پتاسیم در محصولات کشاورزی باعث ایجاد بیماری و مشکلات مزمن نشده است. بنابراین استفاده از کود سیلیکات پتاسیم برای زمین های زراعی و کشاورزی در تولید محصولات چرخه غذایی بسیار ایمن است. کود سیلیکات پتاسیم به دلیل اینکه فاقد ترکیبات آلی فرار می باشد تجزیه آن منجر به آزادسازی ترکیبات جانبی خطرناک در محیط زیست نمی شود. ترکیب سیلیکات پتاسیم در صورت تجزیه پتاسیم و دی اکسید سیلیسیم آزاد می کند که هر دوی این ترکیبات به طور طبیعی در اکوسیستم ها وجود دارند و مشکلاتی را به وجود نمی آورند. و محلول رقیق شده سیلیکات پتاسیم با راحتی با ایجاد پیوند با مواد سیلیکاتی آزاد و مرتبط با یون های پتاسیم، از بین می رود و مشکلی برای محیط زیست ایجاد نمی کند. پس می توانیم اطمینان حاصل کنیم که کود سیلیکات پتاسیم از ایمن ترین کودهای مورد استفاده در کشاورزی می باشد. همچنین ترکیبات سیلیسیم و پتاسیم کود سیلیکات پتاسیم، از ریز مغذی های غذایی محسوب می شوند که علاوه بر مضر نبودن در غذا، برای بدن مفید نیز می باشند.

بهبود رشد گیاهان با استفاده از کودهای سیلیکات پتاسیم

غلظت های استفاده شده برای تهیه محلول های پاششی و اسپری کود سیلیکات پتاسیم، به راحتی توسط محصولات کشاورزی و گیاهان جذب می شوند. غلظت های تهیه شده از سیلیسیم و پتاسیم از آنالوگ های این عناصر که به صورت طبیعی در خاک وجود دارند، قابل تشخیص نمی باشد. یک شناخت درست و دقیق از نحوه عملکرد کود سیلیکات پتاسیم در محصولات زراعی وجود ندارد و مطالعات تحقیقاتی در این زمینه دو فرضیه را مطرح میکنند، اولین فرضیه در نحوه عملکرد اسپری این کود به عنوان عملکرد مکانیکی است و دومین فرضیه یک عملکرد فیزیولوژیک هنگام جا به جایی کود سیلیکات پتاسیم در بافت های محصولات کشاورزی است، که تحقیقات جدید از اثبات فرضیه دوم حمایت می کنند. نتیجه به دست آمده و مشاهده شده در این فرضیه اشباع شدن سیلیسیم در دیواره های اپیدرمی سلول است، که به عنوان مانعی در برابر از دست دادن آب مورد نیاز محصولات و همچنین جلوگیری از ایجاد عفونت قارچی می شود.

مشخصات فیزیکی کود سیلیکات پتاسیم

کود سیلیکات پتاسیم دارای رنگی زرد متمایل به بی رنگ با pH = 11، دارای حلالیتی در حدود 120 میلیگرم در 4 لیتر آب می باشد که محلولی بسیار غلیظ را در اختیار ما قرار می دهد. در آب سرد و خنک به آهستگی حل می شود ولی با افزایش دما، حلالیت آن بسیار افزایش می یابد. کود سیلیکات پتاسیم مقاومت گیاهان در برابر تنش های مختلف را افزایش می دهد.

از مزایای ویژه کود سیلیکات پتاسیم

  • مقاومت گیاهان در برابر نمک را افزایش می دهد.
  • سمیت ناشی از عناصر فسفر، آلومینیوم و آهن را برای گیاهان کاهش می دهد.
  • استفاده از سیلیکات پتاسیم برای محصولات کشاورزی، ایجاد مقاومت در برابر تنش های محیطی را افزایش می دهد. و همچنین باعث کاهش استرس های آب و هوایی می شود.
  • کود سیلیکات پتاسیم باعث افزایش رشد محصولات زراعی می شود.

کود سیلیکات پتاسیم باعث جلوگیری از آفتاب سوختگی گیاهان می شود.

استفاده از کود سیلیکات پتاسیم باعث بهبود تغذیه برگ ها می شود و حساسیت های خاک را کاهش می دهد. همچنین کود سیلیکات پتاسیم به افزایش کارایی فتوسنتز کمک می کند. استفاده از کود سیلیکات پتاسیم برای چمن های پارک و زمین های فوتبال، باعث ایجاد سرسبزی و نشاط می شود. کود سیلیکات پتاسیم برای درخت های انگور و گیاهان زینتی به عنوان یک مکمل اصلاح کننده خاک بسیار مفید است.

نتایج مطالعات مختلف در زمینه محصولات زراعی و کشاورزی نشان می دهد که استفاده از کود سیلیکات پتاسیم باعث ایجاد تغییرات متابولیکی از جمله، افزایش اسید مالئیک و اسید سیتریک، همچنین کاهش قند فروکتوز، ساکارز و گلوکز می شود که بسیار در جهت کاهش قند مفید می باشد.

استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در رشد کشت برنج

کود سیلیکات پتاسیم از جمله کودهای مفید در فرآوری محصولات زراعی از جمله برنج است که فواید آن در رشد برنج به اثبات رسیده است. این کود باعث جلوگیری از بیماری های گیاه برنج می شود. همچنین باعث می شود که سایز دانه های برنج افزایش پیدا کند و طعم و عطر آن را بهبود بخشد. قطعا یکی از نکات مهم برای برنجکاران استفاده به موقع و کافی از کود سیلیکات پتاسیم است تا بتوانند محصولی با کیفیت و مفید را به بازار عرضه نمایند. البته یادگیری آموزش های لازم برای کود دهی نیز بسیار مهم می باشد.

افزایش طول انبارداری محصولات باغی و زراعی با استفاده از کود سیلیکات پتاسیم

یکی از نگرانی های بزرگ انبارداران میوه، فساد میوه ها در شرایط نگهداری انباری است که باعث ضررهای غیر قابل جبرانی برای فروشندگان می شود. از فواید استفاده از کود سیلیکات پتاسیم افزایش دوره انبارداری میوه ها می باشد. به دلیل اینکه این کود دارای عناصر سیلیسیم و پتاسیم است از چروکیدگی محصولات جلوگیری می کند. کود سیلیکات پتاسیم باعث می شود که میوه ها بتوانند در مقابل تغییر هوایی انبار مقاومت کنند. همچنین کود سیلیکات پتاسیم با ایجاد یک دیواره سلولی محکم در گیاهان، سد فیزیکی مقاومی را در برابر حشرات مزرعه ای و انباری به وجود می آورد و مانع از فساد محصولات می شود.

افزایش طول عمر مفید میوه ها با استفاده از کود سیلیکات پتاسیم

کشاورزان و باغداران برای ایجاد مقاومت در برابر تنش های حشرات جاندار، می توانند از کود سیلیکات پتاسیم استفاده نمایند. این کود باعث ایجاد مقاومت گیاهان در برابر کرم های ساقه دار، مگس سفید، شته، کنه و غیره می شود. همچنین کود سیلیکات پتاسیم مانع از ایجاد بیماری های بلاست برنج، پژمردگی، سفیدک و غیره می شود. از مزایای مهم کود سیلیکات پتاسیم قابلیت اختلاط با انواع حشره کش ها، قارچ کش ها می باشد که علاوه بر این، استفاده از کود سیلیکات پتاسیم همراه با کلسیم باعث جذب و انتقال بهتر کلسیم در بافت های گیاهی می شود.

کودهای مایع سیلیکات پتاسیم

نتایج تحقیقات مختلف نشان می دهد که استفاده از کودهای محلول سیلیکات پتاسیم نسبت به نوع دانه ای و پودری آن، عملکرد بهتری در فرآوری محصولات زراعی از خود نشان می دهد. کودهای محلول زودتر در دسترس گیاهان و درختان قرار می گیرند و خود را به اندام هدف میرسانند. عدم آگاهی از نحوه مصرف کودهای کشاورزی باعث عدم موفقیت در کاشت محصولات زراعی و تولید محصولات می شود. کود سیلیکات پتاسیم دارای ساده ترین دستورالعمل ها برای مصرف در زمین های زراعی و کشاورزی است.

کود سیلیکات پتاسیم و تاثیرات مفید آن بر روی محصولات پسته

استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در کاهش پوکی پسته

پسته از جمله محصولات باغی بسیار مفید و مهم در کشور ما می باشد که جز مواد خوراکی صادراتی است. بنابراین سلامت این محصول برای باغداران پسته از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. طبق مطالعاتی که برای تاثیر کود سیلیکات پتاسیم بر روی محصولات پسته انجام شده است، نتایج نشان می دهد که، این کود باعث کاهش قابل توجه عارضه سوختگی و همچنین کاهش پوکی محصولات پسته می شود. نتایج این مطالعه نشان داده است که بعضی از گونه های درختان به میزان قابل توجهی تغییرات مفید داشته اند. و این می تواند یک نکته مهم برای باغداران پسته باشد.

تهیه و خرید کود سیلیکات پتاسیم

امروزه تولید کودهای سیلیکات پتاسیم در سطح گسترده ای افزایش پیدا کرده است. کودهای محلول در گالن ها با سایزهای متفاوت و همچنین کودهای سیلیکات پتاسیم به صورت پودری و گرانوله به بازار عرضه می شود کشاورزان می توانند برای کود دهی به محصولات زراعی خود بسته بندی های متنوع کودهای سیلیکات پتاسیم را تهیه نمایند. شرکت های تولید کننده کود، سعی می کنند سایزهای مورد نیاز و پر مصرف این کود ها را جهت دسترسی راحت تر مشتریان، به میزان انبوه تولید نمایند. تمامی کشاورزان برای استفاده از کودهای سیلیکات پتاسیم بای آموزش ها لازم را ببینند، زیرا ممکن است در صورت عدم آگاهی از طریقه استفاده کود، خسارت جبران ناپذیری به بار بیاید. کودهای مایعی که تولید شده است باید طبق لیبلی که روی جلد گالن قرار دارد رقیق سازی شوند در غیر اینصورت، کود غلیظ باعث سوزش محصولات کشاورزی می شود.

تهیه اسپری پاششی از کود سیلیکات پتاسیم

کارشناسان فروش کود سیلیکات پتاسیم، طریقه رقیق سازی کودهای مایع و همچنین استفاده از کودهای پودری و گرانوله را به شما آموزش می دهند تا بتوانید به بهترین نحو ممکن کود دهی مزارع، درختان و سبزیجات خود را انجام دهید. شما فقط کافیست جهت تهیه کود سیلیکات پتاسیم به نزدیک ترین نمایندگی معتبر فروش کود در محله خود مراجعه نمایید تا از مشاوره های رایگان برای ساخت و رقیق سازی کود بهره مند شوید. همچنین در صورت عدم مراجعه حضوری، می توانید به صورت تماس تلفنی با نمایندگی عرضه کود، سفارش خود را ثبت کنید تا آن را درب منزل دریافت نمایید. همچنین امکان ثبت سفارش آنلاین و خرید از طریق سایت نیز مهیا می باشد تا شما کود مورد نظر خود را با خیالی آسوده تحویل بگیرید.

اگر برای رقیق سازی کودهای مایع سیلیکات پتاسیم و همچنین استفاده از کود گرانوله و پودری آن، تجربه کافی را ندارید و نگران پیش آمدن اشتباه در اجرای دستورالعمل ها می باشید، بهتر است که از کارشناسان نمایندگی های فروش کود بخواهید تا در انجام این کار به شما مشاوره بدهند و در صورت لزوم با شما در انجام کود دهی زمین و محصولات خود، همکاری نمایند تا مشکلات رایج برای شما پیش نیاید.

دسته بندی آموزش ها
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
245+ محصولات
0+ سفارشات تکمیل شده
206+ کاربران
53+ مطالب وبلاگ

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نمادهای ما

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت